masözler, masöz ankara, ankara masaj salonu, masöz bayan, Evde Masaj, Evde masöz 

ANKARA SAUNA SPA MASAJ MERKEZLERİ

  • Listed: 2 Mart 2018 23:40
  • Expires: This ad has expired

Description

Hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan masajın tarihi yıllar öncesine dayanmaktadır.Yıllar yılı sinir stresi atmak için,yorgunluğumuzu bir nebzede olsa azaltmak için çeşitli masaj yöntemlerine başvurduk.Yeri geldi karımıza yaptırdık,yeri geldi çocuklarımız el attılar Masajı tek bir çeşit olarak algılamak biraz yanlış bir yaklaşım olabilir.Bir çok masaj türü ve şekli vardır.

Klasik masajın sınıflandırılmasında üç ayrı dal vardır; dinlendirme,tedavi ve spor masajı olmak üzeredir.

Dinlendirici masaj: Yorucu bir iş günü sonrası atılmak istenen stres ve yorgunluk için günün her saatinde yapılan,ister sauna sonrası isterse her hangi bir zamanda yapılan masajdır.

Tıbbi Masaj:Genellikle tedavi amaçlı yapılan masaj türünün adlandırma şeklidir.Bir doktor yada bir masör tarafından yapılan masaj türüdür. Hatta Avrupa’da doktorlar hastalarının reçetelerine bile masaj yazabilirler.Türkiye’de olmasada istediğiniz bir masaj salonuna reçetesiz giderek istediğiniz masajı kolayca yaptırabilirsiniz.Örneğin Ankara  masaj salonunda bu hizmeti gayet iyi bir şekilde veren bir çok kurum ve kuruluş bulunmaktadır.

Spor Masajı Sporcuların fizyolojik ve fizik gelişmelerinde çok etken olan bir masaj şeklidir.Futbol örneğini vermek gerekirse gerek maç esnasında sakatlık anında yapılır gerekse maçtan sonra veya önce masörler tarafından oyunucuyu rahatlatmak ve performansı arttırmak için yapılan masaj türüdür.Bu sayede oyuncu hem psikolojik olarak hemde fizyolojik olarak kendini oyuna hazırlar ve performasında büyük değişiklik hissetirir.

   

122 total views, 2 today

  

Listing ID: 2345a92d906b31d2

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply