masözler, masöz ankara, ankara masaj salonu, masöz bayan, Evde Masaj, Evde masöz 

AYAK MASAJI UZMANI MASÖZ TERAPİSTLER

  • Listed: 25 Şubat 2018 18:02
  • Expires: This ad has expired

Description

Ayak masajı Uzmanı masöz bayanlar ankara

Masaj esnasında en çok uygulanan masöz şekilleri genellikle çeşitli ayak ve bel ağrıları gidermeyi hedef alan yöntemler oluyor. Özellikle ayak masajı masaj yaptırarak rahatlamaya çalışan her bireyin tercih ettiği metotlardan biridir. Uzun süre ayakta kalanlardan varis tedavisi görenlere kadar pek çok kişi ayak ağrıları nedeniyle günlük yaşamından kopabiliyor. Oysa doğru şekilde uygulanan bir masaj tüm ağrılarınızdan kurtulmanızı sağlayabilir. Bunun için seçiminizi profesyonel bir masaj hizmeti veren firmalardan yana kullanmalısınız. Aksi halde ayaklarınızın ağrılarından kurtulmak isterken vücudunuzun yeni ağrılar kazanmasına sebebiyet verebilirsiniz.

Ayak masajı nasıl yapılmalı?

Yatar pozisyonda yapılmalı! Masaj uygulaması esnasında vücudun çeşitli pozisyonları alması gerekebiliyor. Baskı uygulanacak kasın durumu göz önünde bulundurularak belirlenen bu pozisyonlar söz konusu ayak masajı olduğunda sadece yatar pozisyonu gerektiriyor. Çünkü ayakların rahatlaması ve kan dolaşımının da vücutta normale dönmesi masajın etkili olabilmesi için gereklidir. Bu masajda öncelikle kasların gevşemesi hedefleniyor. Bu nedenle ilk dakikalarda ayağın üst bölümüne hafif baskılar uygulanır. Ancak rahatlamayı asıl sağlayan ayağın tabanına yapılan baskı ve masajlardır.

Sonucun en kısa sürede görülebildiği masaj yöntemlerinin başında gelen ayak masajı düzenli olarak yaptırılabilir. Profesyonel bir masöz ya da masör tarafından yapıldığı müddetçe her gün uygulanan seansların dahi bir zararı olmayacaktır. Ancak nadiren de olsa migren hastaları ayak masajı sonrasında migren atakları yaşayabiliyor. Bu duruma neden olan ayağın her bir noktasının vücudun farklı bir bölgesine etki ediyor olmasıdır. Yanlış ayak masajı sadece migren ağrılarını değil farklı pek çok ağrıyı tetikleyebilir. Bu nedenle ayak bölgesine yapılan masajda eğitim kadar tecrübe de önem arz ediyor.
Ayaklara uygulanan masajlarda en sık kullanılan jojoba yağları ile soya yağları oluyor. Rahatlatıcı etkisi üst düzeyde olan bu yağlar ayakların masaj esnasında dinlenmesini de sağlayabiliyor. Bu yağların kullanıldığı masaj sonrasında günlerdir dinleniyormuşsunuz gibi bir izlenime kapılmanızın nedeni budur. Bu bitkilere alerjisi olan kişilerde devreye saf zeytinyağı giriyor. Çünkü zeytinyağı da cildi dinlendirme özelliği bulunan ender yağlar arasındadır. Uzun uçak seyahatleri öncesinde de masaj yaptırarak ayaklarınızın şişmesini ve sızıların oluşmasını önleyebilirsiniz. Dilerseniz masaj uygulamasını seyahat öncesinde değil sonrasında da yaptırabilirsiniz.

Listing ID: 7895a92cf3832a2b

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply