masözler, masöz ankara, ankara masaj salonu, masöz bayan, Evde Masaj, Evde masöz 

UZAKDOĞU MASAJ ÇEŞİTLERİNİ BİLEN MASÖZLER

  • Listed: 24 Şubat 2018 16:09
  • Expires: This ad has expired

Description

Doğu toplumlarının kültürlerinde yaklaşık 3000 yıldır bilinmekte ve kullanılmakta olan masaj son 5- yıldır batı topluluklarında da tıbbi ve kişisel bakım alanlarında kabul görmekte ve yaygın olarak kullanılmaktadır. Vücuda deri üzerinden uygulanan yoğurma, vurma, ovama ve bası hareketleri ile yapılmakta olan masaj işlemi konunun uzmanı eğitimli kişilerce uygulanır. Masör ya da masöz adı verilen uygulayıcıları sektörde meslek elemanı olarak görev yapmaktadırlar. Çoğu zaman birçok yerde karşılaşılan masör veya masöz ilanları Ankara ve İstanbul gibi metropol kentlerde ya da sahil şehirlerinde çok daha yoğun olarak faaliyet göstermektedirler.
Günümüzde birçok alanda kullanılmakta olan Rus masajı ya da İsveç masajı isimleri ile bilinen klasik masaj, 19. Yüzyılın ilk döneminde şekillenmeye başlayarak masaj sırasında kullanılmakta olan hareket biçimlerinin teknik terimleri; Petrisaj, Friksiyon, Öfleraj, Perküsyon ve Vibrasyon olarak adlandırılan temel masaj hareketleri günümüze dek geliştirilerek çeşitli yöntemler ile uygulanmıştır. O tarihlerden bu güne değin günümüzde de uygulanan masaj teknikleri temelleri bilinen beş manüplasyon tekniğine dayandığından klasik masaj, diğer tüm masaj tekniklerinin temeli olarak bilinmektedir.

Masaj Keyfi İçin Masöz İlanları Ankara Ve Diğer Tüm Şehirlerde

Uzakdoğu ya da Asya kökenli masajlar ise batı tekniğinden farklı olarak çok ruh, beden, düşünce üçgenindeki uyumu düzenlemeye ve korumaya yönelik daha çok spirituel özellikleri ağır basan uygulamalar olarak binlerce yıl öncesinden günümüze dek hemen hemen aynı biçimde uygulanmaktadır. Doğu kökenli masajlarda özellikle kullanılan aromatik yağlar ile vücutta yaratılan dokunma etkisine ek olarak koku ile de etki yaratma düşüncesi ile beden ve ruh ilişkisi beslenmektedir.
Spor klüpleri, sağlık kurumları, SPA merkezleri, oteller, tatil köyleri, termal tesisiler ve masaj salonları gibi belli alanlarda ihtiyaca yönelik farklı türleri ile uygulanmakta olan masaj hizmeti çeşitli nedenler ile ev ya da diğer yaşam mekânlarında da özel masöre ve masözler ile verilebilmektedir. Özel masaj hizmeti almak şahıslar için yayınlamakta olan masör ya da masöz ilanları Ankara ve İstanbul gibi birçok şehirde ev konforunda sunulmaktadır.

Ankara Masözleri

Bundan kısa bir süre önce herkes için lüks bir bakım anlamına gelen masaj, alternatif tıbbın önem kazanmasıyla birlikte daha çok gündeme gelmeye başlamış ve sağlık için gerekli bir uygulama olarak anılmaya başlamıştır. Masaj hizmeti veren ve bu işin eğitimini almış erkeklere masör, bayanlara ise masöz denilmektedir.
Masaj uygulamaları, masaj salonları, oteller, güzellik ve bakım merkezlerinde yapılmaktadır.
Masaj hem gevşetici, arındırıp dinlendirici özelliğe sahip hem de tedavi edici özelliğe sahiptir.
Masajın faydaları saymakla bitmez. En bilinenleri yorgunluk ve ağrı giderme olan masajın, çeşitli organlarda meydana gelen rahatsızlıkları giderdiği de bilinmektedir.
Deri ve deri altı dokulara uygulanarak kan dolaşımını hızlandıran ve sinirleri uyaran refleks tedavisi olan masaj, çeşitli organlardaki hastalıkları tedavi edici özelliğe sahiptir.
Masaj salonları daha çok Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyük illerde yaygındır. Bu illerin kalabalık ve aktif nüfusu, iş yaşamının ve büyük şehirde yaşamanın stresini ve yorgunluğunu atmak için terapiye ihtiyaç duymaktadır.
Ankara gibi iş yaşamının çok yoğun ve stresli olduğu bir şehirde masaj ihtiyacı duyan nüfusta fazladır. Ankara masaj salonları, iş yaşamının ve gündelik yaşamın stres ve telaşından sıkılmış, yorulmuş kişilere veya masajla tedavi edilecek rahatsızlığı olan tüm kişilere, Ankara masözleri ile masörleri tarafından profesyonel masaj hizmeti sunmaktadır.

Ankara Masaj Salonları Ve Ankara Masözleri

Eğitimli ve sertifikalı masöz ve masörleri ile kişilere profesyonel masaj hizmeti sunan Ankara masaj salonları dileyen herkesin hizmetinde Ankara’nın çeşitli pek çok bölgesinde yer alıyor. Masaj salonlarının yanı sıra oteller, güzellik ve bakım merkezleri ile spa merkezleri de masaj hizmeti veren yerler arasındadır.
Ankara masözleri, çeşitli masaj salonları, spa merkezleri ile güzellik ve bakım merkezlerinde kişilere çeşitli masaj yöntemlerini uyguluyor.
Masaj yöntemlerinden sıvazlama, yoğurma, vurma gibi çeşitli teknikler ile aromaterapi, thai masajı, İsveç masajı gibi masaj çeşitleri de Ankara masözleri tarafından uygulanan hizmetler arasında yer alıyor.
Arınmak dinlenmek gevşemek ve tedavi olmak için birebir masaj uygulamaları artık lüks değil birer ihtiyaç haline gelmiştir.

   

134 total views, 1 today

  

Listing ID: 2445a916369bd42e

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply